Przesyłki kurierskie do Hiszpanii

Przesyłki kurierskie do Hiszpanii

12 września 2018 Off By Oskar Jasiński

W dzisiejszych czas wysyłanie przesyłek poza granice Polski to codzienność. Ponadto w dzisiejszych czasach jest to bardzo proste, przyjemne i nie sprawia żadnych trudności. Przesyłanie dokumentów, paczek, czy rzeczy osobistych za pomocą firmy kurierskiej to powszechna praktyka. Zapewne każdy z nam przynajmniej raz w życiu nadał paczkę do rodziny, przyjaciół, czy zupełnie obcej osoby, której akurat coś sprzedał. Najczęściej wysyłamy paczki lokalnie, to znaczy w obrębie danego województwa lub miasta. Zdarza się równie często, że nadawane przez nas paczki muszą być dostarczone na drugi koniec Polski. W mnogości firm kurierskich nie jest to problemem ani trudnością. Co jednak zrobić, kiedy chcemy nadać paczkę do Hiszpanii – kraju oddalonego od Polski o blisko trzy tysiące kilometrów?

Koniecznie sprawdź Sendello

Hiszpania

Hiszpania to kraj mieszczący się w Europie Południowej na Półwyspie Iberyjskim. Graniczy z Portugalią, Gibraltarem, Marokiem, a także Francją oraz Andorą. W Hiszpanii walutą jest Euro, a samo państwo od 1986 roku należy do Unii Europejskiej. Z tego powodu na terenie Hiszpanii obowiązują przepisy podobne do tych przestrzeganych w Polsce. Przepisy prawne dotyczące przewozu przesyłek mają ujednoliconą formę, dlatego stosowane są na terenie wszystkich państw wspólnoty.

przesyłki zagraniczne do Hiszpanii

Co wolno przewozić do Hiszpanii, a co jest zakazane?

Na teren Hiszpanii można wysłać dokumenty. Należy jednak pamiętać, że nie wolno wysyłać dokumentów płatniczych, kart oraz papierów wartościowych. Ponadto z Polski do Hiszpanii możemy nadać odzież, wybory galanteryjne, obuwie i bibeloty. Zakazane jest natomiast wysyłanie zbiorów filatelistycznych, numizmatycznych, a także kosztowności, dzieł sztuki i wyrobów jubilerskich. W paczce mogą znaleźć się również produkty spożywcze z długim terminem przydatności i takie, które nie wymagają regulowanej temperatury. Na terenie Hiszpanii, jak również innych państw należących do Unii Europejskiej stosuje się bezwzględny zakaz przewozu zwierząt, mięsa, nabiału. Taki transport wymaga specjalnych zezwoleń. Do paczki nie wolno również wkładać leków, narkotyków oraz substancji niedozwolonych do spożycia.

Nadaje paczkę do Hiszpanii. Jaką firmę kurierską wybrać?

Podczas nadawania paczki na terenie Polski można wybrać lokalną firmę, która ma zasięg wojewódzki lub ogólnopolski. Niestety ta sama firma, która obsługuje naszą paczkę na terenie ojczyzny, nie może dostarczyć przesyłki poza granice państwa. Aby właściwie nadać przesyłkę do Hiszpanii, musimy wybrać taką firmę, która ma zasięg międzynarodowy. W takim przypadku mamy do wyboru firmy kurierskie, które posiadają swoje oddziały w wielu państwach i miastach. Do firm, które świadczą usługi międzynarodowe, należą między innymi DPD, DHL, UPC, GLS oraz FedEx. Każda z wymienionych powyżej firm na zasięg międzynarodowy, a my możemy za jej pośrednictwem nadać paczkę do wybranego miasta w Hiszpanii. Należy jednak koniecznie pamiętać o dołączeniu MIĘDZYNARODOWEGO LISTU PRZEWOZOWEGO.